Dog in the Fog w Must be the music

11187262_833097493429806_8816868861948536047_o
Źródło: fan page programu Must be the music

Gdy dowiedziałem się, że nasz rock’n’rollowy band spod znaku psa postanowił spróbować swoich sił w programie typu „talent show” zadrżało mi serce… Otóż, nie dlatego, że wątpiłbym w wartość ich muzyki, lecz na myśl o odwadze, jakiej ten czyn wymagał… Cóż, nie oszukujmy się, panowie nie są już najmłodsi, także trudno byłoby ich sklasyfikować jako „młode talenty”. Jednak w głównej mierze, odwagi wymagało stanięcie twarzą w twarz ze srogą komisją, która wydaje werdykt na poziomie zero-jedynkowym. Tak lub nie.

Nie wiedziałem także, że znaleźli w sobie potrzebę, by się „sprawdzić”, gdyż wielokrotnie słyszałem ich opinie na temat tego typu programów. Z relacji jednego z członków zespołu, niejakiego KorpoPsa, dowiedziałem się jednak, że drugi z kolegów –  Dino Pies postanowił wyręczyć wszystkich w podjęciu decyzji i rozstrzygnięciu rozterki: „iść czy nie iść” i sam, bez ich wiedzy, wysłał internetowe zgłoszenie. Udało się! Zostali zaproszeni na nagranie do studia w Warszawie.

Byłem na ostatniej próbie przed występem DitF w TV. Chłopaki byli w bardzo dobrej formie i ostrożnie podchodzili do ewentualnego telewizyjnego triumfu. Mimo, iż nie pałam sympatią do telewizyjnych „szołów” to szczerze trzymałem zaciśnięte kciuki.

Siedemnastego dnia stycznia pojawili się w stolicy. Po kilku godzinach oczekiwania, doczekali się swojej kolejki. Na nieszczęście dla nich, jurorzy kazali grać im najsłabszy utwór z setu, który mieli przygotowany. Moim faworytem był „Mikrokosmos”. Tego wieczoru niestety to nieładna Ela i jej szacowne współgrono jury była Sprite’m, a oni „pragnieniem”. Co do oceny jurorów, pozwolę się z nią nie zgodzić. Argumentem na rzecz zespołu niekoniecznie będzie jednak moja wieloletnia znajomość z członkami DitF, a jedynie fakt, że czasami o wiele słabsze zespoły czy wykonawcy zostali przepchnięci ich „takami”.

W przypadku Dog in the Fog stało się inaczej. Anna do dziś „smutną ma twarz”…


Wideorelacja z koncertu Dog in the Fog w nowotomyskiej Sekfanie:


Emisja programu z udział „Dogów” odbyła się wieczorem 3 maja 2015 roku w Polsacie.

Chłopakom życzę, aby się nie przejmowali… Rock’n’roll jest wartością najwyższą! A „znawcy” nie sobie mówią, co chcą.

Karawana pojechała, a psy szczekają nadal!


Warto przypomnieć, że bodajże w 2012 roku w programie „Must be the music” wystąpił inny zespół z naszej okolicy, a mianowicie „The Managers„, w składzie z dwoma nowotomyślanami: Piotrem Patorą i Sławkiem „Małym” Sukiennickim.


Chcecie wesprzeć chłopaków? Zagłosujcie na nich w konkursie „fejsbukowym”:

http://apps.facebook.com/must-be-the-music/v/5543bffcfe4cde1b28000001?fb_ref=Default

Najpierw trzeba odtworzyć wideo z nagraniem z programu, a po jego zakończeniu pojawi się opcja „głosuj”. Można głosować do 10 razy dziennie!

Comments