2. edycja LEW FEST – festiwal reggae/dancehall/ska we Lwówku

plakat_lew_fest (1)25 kwietnia 2015 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury we Lwówku odbyła się 2. edycja LEW FEST, czyli jedynego na świecie „prawie festiwalu” reggae/dancehall/ska. Dla zgromadzonych fanów jamajskich rytmów zagrali TABU, Sielska oraz Zebra Soundsystem. Pomiędzy koncertami na zaimprowizowanej „małej scenie” zaprezentowali się, goszczący już trzeci raz we Lwówku, selektorzy z poznańskiego G-Hot Sound. Imprezę prowadziła Mademoiselle Carmel, która również zaprezentowała się podczas swojego live act’u.

LEW FEST  – reggae/dancehall/ska PRAWIE FESTIWAL – to mini festiwal organizowany w Grodzie Lwa, czyli Lwówku (Wielkopolska, 60 km na zachód od Poznania). Organizatorami są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury we Lwówku i Stowarzyszenie Qulturalny Lwówek. Pomysł na ten festiwal powstał przy okazji organizacji w 2013 roku 599. Urodzin Lwówka.

Stowarzyszenie Qulturalny Lwówek ma za sobą także organizację  pierwszej edycji festiwalu oraz licznych koncertów w klimacie reggae/dancehall/ska w Pub Pizzerii Filmowa we Lwówku.

Nazwa festiwalu nawiązuje do symbolu Lwa, z uwagi na to, iż pojawia się on zarówno w herbie miasta, jak i kojarzony jest z muzyką reggae (Lew z plemienia Judy).

W ramach pierwszej edycji festiwalu wystąpili m.in. Madmoiselle Carmel & The Zebras, Yelram oraz RAS LUTA.

———-

Fotorelacja z 2. edycji LEW FEST’u:

 

Comments